Цікаві факти про сайгаків

30/10/2018

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з приголомшливою твариною – сайгаком. Сайгаки – володарі дивовижної «інопланетної» зовнішності, яка свого часу вразила вчених і поставила їх у глухий кут – до якого ж виду віднести цих тварин? І тільки з розвитком сучасних технологій вдалося визначити, що сайгак – це антилопа!

Зовнішній вигляд

Так-так, сайгак – це парнокопитна тварина, яке відноситься до підродини антилоп. Тулуб сайгака злегла подовжений, ноги тонкі. Довжина тіла в середньому 120-140 см, висота – близько 60-70 см.

Примітним є ніс тварини. Він нагадує хобот, який закінчується двома великими ніздрями. Ніс звисає досить низько, закриваючи губи. До речі, така будова носа дозволяє фільтрувати повітря, оберігаючи тварину від попадання пилу, а також нагрівати зимове повітря, перш ніж воно потрапить в легені.

За допомогою носа тварини також спілкуються один з одним. Особливо яскраво це проявляється в шлюбний період. Самці видають особливі звуки, які відлякують суперників і привертають увагу самок.

Забарвлення тварини може змінюватися в залежності від сезону. Взимку шерсть сайгака стає світлішою, а також густішою.

Роги є тільки у самців.

Спосіб життя

Сайгаки полюбляють ласувати рослинами. В день вони можуть з’їдати до 6 кг зелені. Навесні їм цілком вистачає вологи, яка міститься в рослинах, а ось з настанням спеки вони починають переміщатися в пошуках місця з наявністю водойм. Взагалі сайгаки – це кочові тварини, вони завжди мігрують, намагаються довго не затримуватися на одній і тій же території.

Шлюбний період настає в кінці осені. Як правило, на одного самця припадає близько 5-20 самок. Створивши такий гарем, самець злучається з усіма самками, а також оберігає їх від інших самців. У зв’язку з такою «зайнятістю», у них часто просто не вистачає часу на пошуки їжі, а як результат – не всі самці виживають після шлюбного періоду.

До речі, готовність до спаровування у цих тварин настає не одночасно. Самки готові до розмноження вже до 9 місяців, а самцям потрібно близько 1,5 року.

Вагітність самки (сайги) триває близько 5 місяців. Зазвичай перед пологами всі самки стада збираються разом і йдуть подалі від водойм, щоб уберегти майбутнє потомство від хижаків. Знайшовши затишну ділянку рівнини, самка починає готуватися до пологів. Цікавим фактом є те, що самки не готують нори або гнізда, щоб укрити там своїх дитинчат, народжують вони прямо на землю. Як правило, у сайгаків народжується 1-2 малюка.

Розвиток новонароджених відбувається дуже швидко. Вже через трохи більше тижня після появи на світ, малюки спокійно йдуть за мамою в пошуках їжі. А через 3-4 місяці самки зовні нагадують дорослих тварин.

На жаль, ці дивовижні тварини є об’єктом полювання людини. Вбиваючи сайгаків заради їх м’яса, шкури і рогів, люди привели до того, що тварина знаходиться на межі вимирання. В даний час вживаються всі заходи для того, щоб запобігти цьому лиху і помножити їх чисельність.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up