Birdwaching в Парку природи «Беремицьке»

25/06/2019
Спостереження за птахами (Birdwaching)

Birdwaching – один з напрямків стійкого туризму заснованого на принципах аматорської орнітології. Даний вид дозвілля досить популярний в Північній Америці та Західній Європі. В Україні він лише набуває популярності та має позитивну динаміку охоплення аудиторії. Із розвитком сучасних технологій з виготовлення фототехніки та оптичних приладів туристи мають змогу більш комфортно займатись спостереженнями та фотоанімалістикою, ніж на ранніх етапах розвитку даного відпочинку. БО «БФ «Беремицьке Біосфера» має на меті популяризацію даного напрямку туризму та створення комфортних умов для цього на території Парку природи «Беремицьке».

Спостереження за птахами (Birdwaching)

Важливе значення спостереження за птахами
 • Підвищує знання населення навколишньої орнітофауни;
 • Популяризує принципи Бонської конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин, та пришвидшення процесів інтеграції України в мережу Natura 2000;
 • Сприяє проведенню дозвілля , що базується на принципах рекреаційної активності, яка не наносить шкоди довколишньому середовищу і зберігає можливості аналогічного відпочинку для майбутніх поколінь;
 • Закладає підґрунтя молодшим поколінням до наукового підходу та створює засади для збільшення кількості молодих науковців;
 • Накопичує первинну інформацію, яка може бути використана науковцями для проведення прикладних досліджень;
 • Створює можливість для дозвілля у вільний від роботи час, яке сприяє моральному відпочинку від буденних справ та має позитивний психологічний ефект.

Важливе значення спостереження за птахами

Що ми плануємо робити
 • Для реалізації проекту на початкових етапах ми плануємо залучати вітчизняних орнітологів, молодих науковців та орнітологів-аматорів для вивчення орнітофауни Парку природи «Беремицьке» та прилеглих території, для виявлення фонових видів та тих видів птахів, яких можна зустріти під час міграційних шляхів;
 • Результати даних досліджень та спостережень ляжуть в основу облаштованих туристичних маршрутів які матимуть інфраструктурні можливості для комфортного спостереження за птахами:
  -планується встановлення інфостендів з інформацією про фонові види птахів на біотопах де їх найчастіше можна зустріти;
  -розміщення фотопасток в місцях гніздування найбільш вразливих видів, або тих, які потребують додаткового вивчення;
  -Організація точок для фотографування птахів;
  -облаштування будинків та оглядових веж для спостереження за птахами;
  -придбання оптичних приладів для спостереження та фотофіксації;
 • Значна частина проекту також пов’язана з популяризацією спостереження за птахами. Це підготовка друкованих матеріалів; залучення фахівців для проведення екскурсій; робота з туристичними операторами по спільній промоції маловідомого напрямку туризму; проведення фотоконкурсів та конференцій з фахівцями для підвищення обізнаності та обміну досвідом.

Що ми плануємо робити

Чому саме в Парку природи «Беремицьке» та яким буде результат проекту

Парк природи «Беремицьке» знаходиться рівновіддалено на незначній відстані від двох великих міст та їх агломерацій, з сукупною чисельністю населення понад 5 млн., поблизу 2х великих аеропортів, що приймають понад 60% пасажиропотоку в Україну, та міжнародним автошляхом, що поєднує Україну та Республіку Білорусь. Таке зручне розташування дозволяє охопити значну аудиторію.

Спостереження за птахами найбільш ефективне в вечірній або ранішній період часу, коли птахи проявляють найбільшу активність.

На адміністративно-рекреаційній території парку природи «Беремицьке» є інфраструктурні можливості для комфортного розміщення туристів в будинках та наметах, таким чином, щоб можна було виходити спостерігати за птахами в будь яку пору доби. Заповідна територія парку ретельно охороняється протягом усього року, і бірдвочити безпечно, навіть в сезон полювання.

Територія Парку природи «Беремицьке» розташована на Подесінні де проходять міграційні шляхи великої кількості птахів, серед яких значна частина видів занесених до Червоної книги України. Таким чином спостереження за фоновими видами може бути урізноманітнене сезонним спостереженням міграційних процесів.


Чому саме в Парку природи «Беремицьке» та яким буде результат проекту?

Що необхідно зробити, що б долучитись до проекту

Даний проект потребує усесторонньої підтримки на різних етапах його впровадження, тому кожен може долучитись до його реалізації. Співпраця може бути різноманітною, в міру можливостей бажаючих долучитись. БО «БФ «Беремицьке Біосфера» буде вдячна за фінансову допомогу для облаштування інфраструктури, інформаційну підтримку та популяризацію бірдвочингу, організації проведення орнітологічних обліків, тематичних конференцій та змагань зі спортивного бірдвочингу.

Що необхідно зробити, що б долучитись до проекту

Створимо разом умови для вивчення
та допомоги навколишній орнітофауні!

Долучайтесь

ДО ПРОЕКТУ ДОЛУЧИЛИСЬ:

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up