Birdwatching. Перспективи розвитку в Україні

22/02/2019

Birdwatching – дивовижне хобі, що заполонило серця не тільки натуралістів, а й просто любителів природи. Поки у нас не придумали термін, який би передавав суть слова «birdwatching», тому воно продовжує перекладатися дослівно – «спостереження за птахами».

Для України спостереження за птахами досить нове захоплення, тим не менш в світі birdwatching – вже давно вкорінене хобі. За деякими даними, тільки в США налічується близько 80 мільйонів людей, яким подобається «пополювати» на птахів з фотоапаратом. Більш того, в деяких країнах birdwatching випереджає за популярністю навіть риболовлю.

Birdwatching: історія

Birdwatching своїм корінням сягає ще в 19 століття, в період освоєння нових континентів. Саме в той час мандрівники із захопленням спостерігали за незвичайними «заморськими» птахами. Звичайно, тоді це навряд чи вважалося повноцінним хобі, тим не менш початок було покладено.

Саме ж поняття виникло пізніше – на самому початку 20 століття. Дякувати за це варто орнітолога Едмунда Селуса. Вперше слово «birdwatching» він вжив у своїй книзі «Спостереження птахів» (Bird Watching), описуючи це заняття як захоплююче дозвілля, яке «переплюнуло» полювання. Після цього почали з’являтися й інші книги, які зміцнювали у людей думку про те, що куди більш гуманно спостерігати за тваринним світом, ніж цілеспрямовано його знищувати.

Елемент змагання

На даний момент можна з упевненістю сказати, що birdwatching набуває рис змагання. З’являються конкурси та фестивалі, під час яких учасники змагаються в кількості сфотографованих птахів.

Крім цього, організовуються справжні тури в парки і заповідники, де у людей з’являється більше шансів зустріти рідкісні та зникаючі види птахів.

Birdwatching в Україні

В порівнянні з європейськими країнами і США, в Україні birdwatching знаходиться тільки на початковій стадії розвитку. Разом з тим, Україна має величезний потенціал для розвитку цієї діяльності. У нас безліч річок, озер, лісів і т.д., а ландшафтне різноманіття позитивним чином позначається і на розмаїтті птахів.

БФ «Беремицьке Біосфера» розвиває birdwatching на території Парку природи «Беремицьке». Ми ведемо постійні роботи з обліку птахів в Парку, відзначаємо зміни в їх кількісному і видовому складі. Таким чином, приїжджаючи в «Беремицьке» самостійно або в супроводі гіда, у всіх бажаючих є можливість побачити рідкісні види птахів, занесені до Червоної книги України.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up