Екологічні функції лісів

1/11/2018

Ліс відіграє важливу роль як в житті людини, так і в «житті» всієї планети. Але які саме функції лісу? Давайте розберемося докладніше.

Функції лісу

Вуглецева функція

У лісах міститься величезна концентрація вуглецю (близько 92%), завдяки чому вуглець на тривалий час виводиться з атмосфери, даючи людям шанс знайти додатковий метод боротьби з парниковим ефектом.

Таким чином, стає зрозумілим, для чого необхідно розширювати площі лісів.

Повітроочисна функція

Крім вуглецю, ліси також видаляють з повітря ряд інших сторонніх речовин. Відомо, що рослини поглинають ці речовини (навіть отруйні), таким чином, роблячи повітря в рази чистішим. Тільки уявіть, що 1 га лісу може поглинути до 60 т пилу в рік. Також не можна не згадати про функції звукоізоляції.

Крім цього, роль лісів оцінять і водії автомобілів. Так як саме дерева захищають дороги від снігових заметів. Хоча, з іншого боку, близьке розташування лісів до трас може грати і негативну роль через велике скупчення в рослинах продуктів згоряння.

Роль лісів у сільському господарстві

Лісопосадки давно використовуються людиною для захисту посівів і ґрунтів. Як? Дерева уповільнюють швидкість вітру, регулюють температуру, вологість повітря. Все це призводить до збільшення врожайності і захисту ґрунтів від ерозії. За рахунок густоти посадки лісів можна навіть регулювати кількість снігу на тих чи інших територіях.

Водоохоронна функція

Одна з найважливіших функцій лісів – водоохоронна. Вчені вже давно простежили взаємозв’язок, що вирубка лісів призводить до обміління річок, пересихання струмків і т.д. І, навпаки, там, де є ліси, завжди буде достатньо води. Варто сказати і про якість цієї води. У ній міститься набагато менша кількість бактерій і небезпечних мікроелементів.

Крім екологічних функцій лісу варто також згадати ще 2 пункти, які допоможуть розкрити роль лісів.

Економічна функція

Грамотна вирубка лісів і своєчасне поповнення їх запасів відкриває для людини величезні можливості. Без лісів ми були б обмежені в будівельних матеріалах, сировині для виготовлення більшості товарів і т.д. Крім того, ліс – це ще й джерело їжі для людини і тварин.

Соціальна функція

Ліс завжди був місцем, де людина могла усамітнитися, насолодитися природою і подихати свіжим повітрям. Особливо важливу роль соціальна функція лісів отримала з розвитком мегаполісів, де люди перебувають в постійному стресі і русі. Для них ліс став місцем релаксу, де можна відпочити від міського ритму життя.

Ось ми і розібралися, які важливі функції мають ліси. На жаль, найближчим часом сумна статистика по вирубці лісів не зміниться в кращу сторону, але ми сподіваємося, що людство все-таки знайде рішення, як задовольнити свої потреби в сировині, без масової вирубки дерев.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up