Екологічний туризм

25/04/2019

Однією з провідних ідеологій XXI століття багато хто, не безпідставно, вважає концепцію сталого розвитку (Sustainable development).

Ця ідеологія, що полягає в раціональному природокористуванні для задоволення власних потреб і примноженні природних ресурсів для майбутніх поколінь, набуває все більше прихильників у світі в тому числі й в Україні. Однією із розповсюджених форм прояву сталого розвитку є стійкий туризм (sustainable tourism).

Наприклад, в США один із 100 доларів, потрачених на товари та послуги, пов’язаний з відпочинком на дикій природі, що загалом становить близько 145 мільярдів доларів США на рік.

Однією з головних причин набуття стрімкої популярності стійкого туризму, як не дивно, є урбаністичні процеси. Так в Європі століттями частка населення, що проживає в сільській місцевості становила щонайменше 80% від загальної кількості, тоді, як наразі вона не перевищує декількох відсотків.

Це пов’язано як з кар’єрними можливостями в містах та їх агломераціях, так і з урбаністичним стилем життя, який більше приваблює людей. Людство пройшло за короткий проміжок часу еволюцію від сільськогосподарського стилю економіки до індустріальної революції та постіндустріального суспільства, в якому ми зараз проживаємо.

За таких умов залишені сільськогосподарські території не слід розглядати як соціально економічну катастрофу, а як можливість нового економічного розвитку з врахуванням модерних потреб, які можуть задовольняти дані території.

Століттями фермери боролись з представниками флори і фауни, як з можливими загрозами їхніх сільськогосподарських угідь, однак із припиненням ведення фермерського способу життя люди змінюють свій погляд на природу. Коли не доводиться з нею «боротись», то виникає можливість на неї поглянути під іншим кутом, насолодившись красою флори та фауни.

Яскравим прикладом реалізації ідеології стійкого туризму є Парк природи «Беремицьке», який за підтримки Благодійного Фонду «Беремицьке Біосфера» створює умови для сучасного відпочинку в гармонії з природою та популяризує ті форми туристичної активності, які відповідають концепції сталого розвитку. Інтерпретація природної спадщини Чернігівського Полісся стає не лише чудовою туристичною атракцією для населення Києва та Чернігова, але й прикладом, який наслідують інші парки в Україні.

Спостереження за птахами, сплави на байдарках, походи в ліс, пікнік на природі, тематичні екскурсії ботанічного та зоологічного спрямування, фотоанімалістика, катання на конях та пізнання традиційних лісових промислів – це невеликий перелік активностей, якими може зайнятись сучасний житель міста в Парку природи.

Враховуючи значне природне різноманіття України та збереження і примноження реліктових екосистем, при належному системному підході та з врахуванням світового досвіду є можливість сприяти становленню нашої країни, як провідного центру екотуризму в Європі.

І як наслідок значним надходженням в економіку нашої держави, без нанесення шкоди довкіллю, що, власне, і відповідає концепції сталого розвитку.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up