Міжнародний день птахів

1/04/2019

Міжнародний день птахів проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Перший такий офіційно засвідчений захід відбувся ще в 1894 році. Тоді в американському містечку Оіл-Сіті звичайний шкільний керівник вирішив залучити дітей до проблеми збереження птахів. Але як це зробити, як не в ігровій формі? Свято вийшло таким яскравим і цікавим, що про нього написали навіть в газеті. Після цього був створений юнацький клуб із захисту птахів, а популярність такого імпровізованого свята почала поширюватися по всій Америці.

Зараз Міжнародний день птахів щорічно святкують 1 квітня. Дата для святкування була обрана абсолютно не випадково, саме в цей день в далекому 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Справа в тому, що ще на початку минулого століття вчені зіткнулися з проблемою зникнення багатьох видів птахів. І якщо раніше основною причиною цього було полювання, то зараз кількість чинників значно збільшилася – вирубка лісів, осушення боліт, зміна клімату, розвиток промисловості і т.д. І найсумніше те, що щорічно проблема стає все більш і більш серйозною. За статистикою, понад 150 видів птахів вже зникли з обличчя Землі, ще 50% птахів знаходяться на межі вимирання. Саме тому щороку 1 квітня захисники природи намагаються з усіх сил привернути увагу громадськості до необхідності охорони птахів.

Як правило, в цей день проводять освітні конференції, тематичні лекції і розвішують годівниці.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up