Що таке ревайлдінг і навіщо він потрібен?

10/10/2018

«Ревайлдінг» – відносно молоде поняття, яке, тим не менш, все частіше зустрічається в літературі і різних обговореннях. Давайте ж розберемося докладніше, що таке ревайлдінг, в чому переваги ревайлдінга для природи і людини.

Що ж таке ревайлдінг?

Це природоохоронна ідеологія, спрямована на відновлення екосистем такими, якими вони були до втручання людини. Здійснюється ця ідеологія за допомогою повернення великих тварин на місця їх споконвічного проживання, з яких вони були витіснені внаслідок людської діяльності. Повернення таких тварин, в свою чергу, запускає цілий ряд процесів, що сприяють підвищенню біорізноманіття. Наприклад, якщо повернути вовків на територію, де вони раніше проживали, але де зараз накопичилося багато оленів, вовки будуть тримати їх поголів’я під контролем. Таким чином, олені не будуть з’їдати всі рослини в лісі, і ними зможуть харчуватися інші тварини, у яких буде більше шансів вижити через різноманітність кормів.

Є кілька причин, чому ревайлдінг – необхідна діяльність в сучасних умовах:

Біорізноманіття

Діяльність людини була неймовірно руйнівною з точки зору такого важливого природного ресурсу як біорізноманіття. У звіті Всесвітнього фонду дикої природи, представленому в 2014 році, детально описано, як тільки за останні 40 років люди призвели до зникнення половини кількості тварин на планеті. Це відбувається через полювання, знищення місць мешкання тварин, а також забруднення водних ресурсів, лісів і т.д. Ревайлдінг же дає природі можливість відновити її природне біорізноманіття.

Саморегуляція

Коли екосистеми характеризуються біорізноманіттям, вони стають саморегульованими. Це означає, що екосистеми не потребують втручання або підтримки людини. Природні екосистеми самі формують той природний баланс, який підходить для їхнього подальшого розвитку.

Захист від вимирання

Повернення тварин, які колись проживали на тих чи інших територіях, є способом їх захисту від вимирання. До речі, це стосується не тільки великих тварин, але також дрібних звірів, комах і рослин.

Комерційна вигода

Багато критиків ревайлдінга стверджують, що повернення тварин може завдати шкоди населенню з фінансової точки зору. Насправді, сафарі і спостереження за дикими тваринами – один із затребуваних видів дозвілля сучасної людини. Це сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону, де проводиться така діяльність, що не може не впливати на фінансовий стан місцевого населення.

Звичайно, переваг ревайлдінга значно більше, ніж було озвучено. До них відноситься також зміна хімічного складу ґрунтів, боротьба зі змінами клімату, зменшення ризиків стихійних лих і т.д. Саме тому, розуміючи всю важливість ревайлдінга, «Беремицьке Біосфера» і докладає всіх зусиль для того, щоб відновити втрачені екосистеми.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up