ТОП-10 найбільш «зелених» країн світу. Рейтинг екологічної ефективності держав

29/11/2018

Ні для кого не таємниця, який вплив на здоров’я людини має навколишнє середовище. Для зменшення цього впливу, а також пропаганди раціонального використання природних ресурсів, було задумано проведення глобального дослідження щодо досягнень країн в сфері екології – індекс екологічної ефективності.

Індекс екологічної ефективності: що це таке

Індекс екологічної ефективності (The Environmental Performance Index) – дослідження, яке проводиться при Єльському університеті. Метою дослідження є розрахунок показників країн щодо їх прогресу в захисті навколишнього середовища, управлінні природними ресурсами і навантаженні на природу. Дослідження і наступний за ним рейтинг країн представляється увазі громадськості кожні 2 роки.

Як, власне, формується цей рейтинг EPI? Складається він на основі більш 20 показників в 10 категоріях. Кожен з цих показників характеризує стан навколишнього середовища країни, біорізноманіття, методи по боротьбі зі змінами клімату, здоров’я населення, державну політику в сфері екології і т.д.

10 найбільш «зелених» країн світу

На даний момент рейтинг країн, виходячи з їх індексу екологічної ефективності, виглядає так:

Країна Індекс екологічної ефективності EPI
Швейцарія 87.42
Франція 83.95
Данія 81.60
Мальта 80.90
Швеція 80.51
Великобританія 79.89
Люксембург 79.12
Австрія 78.97
Ірландія 78.77
Фінляндія 78.64

Україна в цьому рейтингу знаходиться аж на 109 місці з 180, індекс нашої екологічної ефективності дорівнює 52.87. До слова, у 2016 році Україна займала 44 місце.

Одне з останніх місць в рейтингу зайняла Індія, що дуже стурбувало світову громадськість. У категоріях якості повітря і охорони навколишнього середовища, Індія має найменші показники, що, на думку експертів, пояснюється ставленням уряду і недостатніми діями щодо запобігання перерахованим вище проблемам.

Значення рейтингу EPI

Дослідження EPI дозволяє зрозуміти не тільки досягнення кожної конкретної країни, а й глобальну динаміку боротьби з екологічними проблемами. Так, наприклад, в звіті за 2018 рік встановлено, що однією з головних світових проблем є якість повітря.

Крім цього, з точки зору політики, велика цінність EPI в тому, що можна проаналізувати ефективність по кожному конкретному показнику. Це допоможе у формуванні політики держави в сфері екології.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up