Туристичний потенціал Чернігівського Полісся

22/03/2019

Чернігівщина – справжня перлина України. Природа, культурні та історичні пам’ятки – все це робить Чернігівське Полісся привабливим для туристів.

Природа

Говорячи про Чернігівське Полісся, варто акцентувати увагу на величезній кількості озер, боліт, приток. Сплави по Десні – одне з улюблених занять прихильників активного дозвілля.

Крім цього, на території живуть рідкісні види орнітофауни, які перебувають під охороною. Серед них – чорний лелека, сірий журавель, орлан-білохвіст і т.д. Привабливим фактом для туристів є те, що багато видів птахів не можна зустріти ніде, крім як на Чернігівському Поліссі. Це формує основу для розвитку такого заняття, як birdwatching – спостереження за птахами.

На цих територіях знайшли будинок рисі, олені, лосі, дикі тарпаноподобні коні, бобри, борсуки і т.д.

Ландшафтне і біологічне різноманіття стало причиною створення декількох масштабних природоохоронних об’єктів, серед яких: Національний природний парк «Залісся», Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Парк природи «Беремицьке».

Культура

Чернігівське Полісся цікаве не лише своєю природою, а й історією. Саме тут можна побачити одні з найкрасивіших соборів в Україні, в тому числі Собор Різдва Божої Матері, яким захоплювався Тарас Шевченко. Крім нього, зацікавлюють такі туристичні об’єкти як Любичев (найбільший річковий острів), єдина в Україні ізольована залізнична гілка (Десна-Полігон), Данівський Свято-Георгіївський жіночий монастир, Трьохсвятительська церква, Юр’єва Божниця, язичницькі капища, Шестовицьке городище, Музей лісових промислів, Музей диких котів і багато іншого.

Важливим моментом у розвитку туризму на території Чернігівщини є близькість до аеропортів, а також до кордону з Білоруссю. Це можна використовувати при складанні туристичних екскурсійних маршрутів для іноземних туристів.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up