Вивчаємо флору. Види лісів

14/12/2018

Існує величезна кількість класифікацій лісів. Всі вони ґрунтуються на різних ознаках. Сьогодні ми розглянемо види лісів в залежності від їх географії: тропічні, ліси помірних широт і бореальні.

Тропічний ліс

Тропічні ліси ростуть навколо екватора в Південній Америці, Африці і Південно-Східній Азії. Саме в тропічних лісах спостерігається саме багате біорізноманіття.

Круглий рік в тропічних лісах практично однакова температура – в середньому +27 °C.

У цих лісах багато дощів. Часто випадає не менше 200 см опадів на рік. Тропічні ліси зазвичай мають дощовий і сухий сезон.

Високі температури, рясні опади, а також довгий світловий день сприяють зростанню багатьох рослин. На одному квадратному кілометрі може бути до 100 різних видів дерев. Широколисті дерева, мохи, папороті, пальми і орхідеї … всі вони процвітають в тропічних лісах. Дерева ростуть дуже густо, а гілки і листя блокують більшу частину світла від проникнення в підлісок. У цих лісах живуть багато тварин, пристосованих до існування на деревах, такі як мавпи, змії, жаби, ящірки і дрібні ссавці.

Глибина ґрунту може досягати декількох метрів, але через вилуговування поживних речовин йому не вистачає більшості необхідних елементів для росту рослин. Майже всі мікроелементи містяться тільки у верхньому шарі ґрунту, що і допомагає рослинам розвиватися.

Для сільського господарства ґрунт тропічних лісів вважається непотрібним. Після вирубки дерев, верхній шар ґрунту швидко виснажується і стає бідним для росту культур.

Ліс помірних широт

Ліси помірних широт зустрічаються в Північній Америці, північно-східній Азії і Європі. Ця зона характеризується чітким розмежуванням чотирьох сезонів. Температури повітря можуть коливатися від +30 °C влітку до -30 °C взимку. У рік там випадає від 70 до 150 см опадів.

Основну частину лісів складають листяні дерева, їх доповнюють також хвойні дерева – сосни і ялини. Опале листя, що розкладається і помірні температури формують родючий ґрунт. В середньому на квадратний кілометр припадає 3-4 види дерев. Часто зустрічаються такі породи дерев: дуб, бук, клен, в’яз, береза ​​і верба. Найпоширеніші мешканці цих лісів – білки, кролики, птиці, олені, вовки, лисиці і ведмеді. Вони пристосовані як до холодної зими, так і до теплої літньої погоди.

Вічнозелені хвойні ліси зустрічаються в північно-західній частині Америки, Південній Японії, НовійЗеландії та Північно-Західній Європі. Ці ліси характеризуються досить великою кількістю опадів – в середньому 300 см на рік. Температура повітря приблизно однакова протягом усього року. Вічнозелені хвойні дерева домінують в цих лісах. Поширеними видами є кедр, кипарис, сосна, ялина, червоне дерево і ялиця. Є й деякі листяні дерева, такі як клени. Поширені мохи і папороті. Серед тварин можна зустріти оленів, лосів, ведмедів, сов і бабаків.

Бореальний ліс

Бореальні ліси, що також називаються тайгою, зустрічаються між 50 і 60 градусами широти в субарктичній зоні. Ця область включає Сибір, Скандинавію, Аляску та Канаду. Ліс складається з вічнозелених хвойних дерев.

На цих територіях можна чітко відчути 2 сезони- коротке, тепле і вологе літо, а також довгу, холодну і суху зиму. Температура повітря може коливатися від -40 °C до +20 °C. Щорічно там може випадати 50-100 см снігу.

Шар ґрунту тонкий, кислий з низьким вмістом поживних речовин. Дерева пропускають дуже мало світла, тому в підліску зазвичай зростає мало рослин. Тварини, що живуть в цих лісах, можуть витримувати тривалі періоди низьких температур і зазвичай мають густе хутро або великий прошарок підшкірного жиру – лосі, ведмеді, рисі, вовки, олені, росомахи, карибу, кажани, дрібні ссавці та птиці.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up