Всесвітній день водно-болотних угідь

31/01/2019

2 лютого в світі відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме в цей день 1971 року було ухвалено Рамсарську Конвенцію про водно-болотні угіддя.

Вперше цю дату почали відзначати через 6 років після прийняття Конвенції. З тих пір державні та громадські організації намагаються в цей день підвищити обізнаність людей про важливість збереження водно-болотних угідь. Робиться це за рахунок всіляких заходів, семінарів, фестивалів, публікацій і т.д.

Щороку з’являється нова тема для Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Цього року тема «Водно-болотні угіддя і зміна клімату» покликана привернути увагу до життєво важливої ​​ролі водно-болотних угідь як природного вирішення проблеми зміни клімату.

В даний час економіка, здоров’я людини і природні екосистеми стикаються з однією з найбільш нагальних проблем: зміною клімату. На екосистеми водно-болотних угідь серйозно впливають такі дії зміни клімату, як підвищення рівня моря, знебарвлення коралів, зміни температури і складу води та ін.

Не дивлячись на те, що дерева вважаються «легенями планети», насправді саме водно-болотні угіддя є найефективнішими в питанні поглинання вуглецю. Наприклад, торф’яні угіддя займають близько 3% території нашої планети, але накопичують біля 30% всього вуглецю на суші, а це в два рази більше, ніж всі ліси світу разом узяті.

Роль водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя відіграють важливу роль у зменшенні впливу екстремальних погодних явищ. Вони накопичують опади, перешкоджаючи повеням, але в той же час, мінімізуючи ризики затоплень.

Незважаючи на це, більшість людей так і не розуміє важливість водно-болотних угідь для економіки, сільського господарства та екології. В результаті техногенного впливу близько 64% ​​водно-болотних угідь в світі були втрачені. Ті ж водно-болотні угіддя, які збереглися до наших днів, в результаті антропогенного впливу і кліматичних змін деградують і можуть бути втрачені.

 Фонд «Беремицьке Біосфера» веде роботу на території Парку природи «Беремицьке» по вивченню, збереженню і відновленню евтрофних водно-болотних угідь заплави Десни, відновленню флористичного різноманіття та природної популяції фауни на даних водоймах.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up