Заплава Десни

8/02/2019

Десна – найдовша ліва притока Дніпра. Загальна довжина річки становить 1130 км, і майже половина довжини проходить по території України. Русло річки звивисте, заплава – заболочена. Течія досить швидка, тому в деяких місцях купання в Десні досить небезпечне.

Долина Десни включає в себе достатнє ландшафтне різноманіття, тут і ліси, і луки, і болотні заплави, і субори, і бори, і торфовища, і багато іншого. Таке різноманіття ландшафтів впливає і на різноманітність представників флори і фауни. Саме на цих територіях можна зустріти рідкісні, зникаючі види тварин і рослин.

Серед рідкісних і зникаючих представників флори можна виділити: Сальвінія плаваюча, Плавун щитолистий, Водяний горіх, Плодоріжка болотна, Зозульки м’ясо-червоні, Зозулинець шоломоносний, Зозулинець клопоносний, Коручка болотна, Ірис сибірський, Косарики болотні, Косарики тонкі, Гладіолус черепітчатий, Дифазіаструм сплюснутий, Гронянка багатороздільна, Коручка чемерникоподібна, Гудієра повзуча.

Причин їх зникнення досить багато, але найчастіше в їх основі лежить господарська діяльність людини.

Серед представників тваринного світу, на межі зникнення знаходяться: Плавунець широкий, Вусач пахучий мускусний, Вусач дубовий великий, Жук-самітник, Стрічкарка тополева, Мінливець великий, Скопа, Орлан-білохвіст, Лунь польовий, Підорлик малий і великий, Тетерів, Глухар, Рябчик, Дупель, Пугач, Горобиний сич, Сич волохатий, Сірий сорокопуд, Очеретянка прудка, Заєць-біляк, Хохуля, Горностай, Видра, Рись звичайна і ін.

Основними причинами зменшення кількості представників перерахованих вище видів є браконьєрство, вирубка лісу, меліорація, а також зміна клімату.

У висновку скажемо, що долина Десни з її заплавними територіями грає важливу роль в підтримці екологічної рівноваги. Саме тому так важливо зберегти природні ландшафти Десни і забезпечити їх належну охорону.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up