Реабілітація тварин

4/06/2017
Голоценове вимирання

Сьогодні людство проживає в епоху Антропоцену, коли саме антропогенний (людський) фактор має значний вплив на існування флори та фауни, формування рельєфів та стан атмосфери. Тварини позбавлені звичних ареалів існування та міграційних шляхів між ними. В таких умовах слід розуміти, що від нашого ставлення залежить їх виживання. В результаті еволюції деякі представники фауни та орнітофауни пристосувались до життя в сучасному урбанізованому світі, ставши синатропами (тими, хто живе поруч з людьми). Проте більшість представників тваринного світу продовжують жити диким життям, в якому немає місця цивілізації. Великою проблемою є скорочення популяцій багатьох видів, адже життя кожної тварини та птаха є важливим для збереження біорізноманіття.


Реліктові види:

Важливим принципом, яким керується наш фонд у своїй діяльності, є збереження і підтримка унікальних біогеоценозів територій, на яких проходить реабілітація диких тварин. Ми здійснюємо реабілітацію та адаптацію аборигенних видів задля уникнення інвазійних (чужорідних) наслідків втручання. Реінтродукція (повторне повернення виду в ареал природного існування, де його з певних причин не стало) також являється звичною практикою нашої діяльності, однак вона потребує більш детального вивчення і індивідуального підходу.


Що робити, якщо ви знайшли тварину/птаха?
  • Якщо ви знайшли поранену тварину/птаха, молоду особину з явними ознаками передчасного відлучення від матері чи дику тварину, що опинилась у місті, то першочергово вам слід звернутись до місцевих служб порятунку тварин або до служби «101».
  • Після виїзду на місце, фахівці оцінять стан тварини і доставлять за необхідності у ветеринарну клініку або до центру реабілітації тварин.
  • З ветеринарних медичних закладів, після лікування, або інколи, відразу, тварини доставляються до реабілітаційного центру диких тварин.
  • В реабілітаційному центрі тварина відгодовується, проходить посттравматичний огляд та адаптаційну програму з відновлення навиків, необхідних для самостійного існування.
  • По завершенні реабілітаційного курсу тварини випускаються в природу на заповідну територію, що охороняється. Птахам перед випуском надіваються кільця міжнародного зразка, що надані Українським центром кільцювання птахів.


Що необхідно зробити, щоб долучитись до проекту?

Даний проект є досить масштабним та довготривалим, тому варіантів співпраці та підтримки на будь-якому з етапів досить багато:

  • фінансова підтримка проекту
  • своєчасне виявлення тварин, яким необхідна допомога
  • передачу самих тварин або інформації про них у профільні органи
  • стати меценатом для тварин на реабілітації.


Тварини, що були вилучені людьми з природи, потребують роботи з реабілітологами перед поверненням в звичну сферу існування.

Долучайтесь

ДО ПРОЕКТУ ДОЛУЧИЛИСЬ:

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up