Скорочення природного біорізноманіття: причини і наслідки

9/11/2018

На планеті існує величезна кількість видів флори і фауни. Деякі з них формувалися не один мільярд років. Але, на жаль, на даний момент біорізноманіття планети знаходиться під великою загрозою, так як в останні роки спостерігається тенденція його скорочення.

Що таке біорізноманіття?

Біорізноманіття (біологічне різноманіття) – це сукупність всіх живих істот на планеті.

Чому відбувається скорочення біорізноманіття?

Існує безліч причин скорочення різноманітності видів в світі, серед основних можна виокремити:

  • Вирубка лісів;
  • Розвиток мегаполісів і промисловості;
  • Викиди шкідливих елементів в атмосферу і воду;
  • Забруднення ґрунту;
  • Полювання на тварин;
  • Екологічні катастрофи;
  • Збільшення кількості населення і т.д.

Все це призводить до зменшення чисельності популяцій, а часом – їх повного вимирання.

Як зберегти біорізноманіття?

Необхідно зупинити масову вирубку лісів, так як вони є домівкою для більшості видів комах, птахів і звірів. Також варто забезпечити охорону водного середовища і природних територій.

Зберегти окремі види флори і фауни можна завдяки створенню заповідних територій, резервацій, ботанічних садів і т.д. Також необхідно обмежувати діяльність людини на законодавчому рівні – забороняти браконьєрство, вилов риби за допомогою динаміту, викиди відходів виробництва в річки та ін.

Приклад

Всі живі істоти на планеті пов’язані між собою «невидимою ниткою», і стрімке скорочення чисельності або вимирання навіть одного виду може призвести до вимирання інших, а також повного порушення біорізноманіття.

Як приклад, візьмемо корали. Близько 19% всіх коралів вже зникли з Землі, і існує припущення, що через 100 років коралів може взагалі не бути. Чому? Великий вплив робить глобальне потепління, а також поглинання океаном величезної кількості вуглекислого газу (через це підвищується кислотність води).

Корали є основним джерелом їжі для деяких риб. Інші риби вважають корали місцем свого проживання. Більш того, корали оберігають узбережжя від штормів. Їх зникнення призведе до змін у всіх океанах. Таким чином, морські продукти можуть стати особливим предметом розкоші.

Тобто, стає зрозумілим, наскільки важливо зберегти кожен окремий вид флори і фауни. Тільки в такому випадку можлива підтримка нормального екологічного середовища на планеті.

Давайте разом збережемо природу для майбутніх поколінь

співпраця

Останні новини

14/04/2021

Світ завжди відкритий для нас: результати Конференції

Хочемо поділитися результатами Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Напрямки та перспективи розвитку Парку природи «Беремицьке»», що відбулась...
6/11/2020

Яблуневий сад в Беремицькому

Протягом багатьох років наш фонд веде активну діяльність щодо природних екосистем, які зазнали негативного впливу...
3/08/2020

Беремицьке минуле та сучасне

Rewilding (з англійської «re» – назад, «wild» – дикість) – це ідеологія, яка  передбачає повернення...
Scroll Up